A

1980’de İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Anabilim Dalı’nda eğitim gördü.

Zipİstanbul ve Hayvan Kültür Sanat Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Harvard Business Review, Marketing Türkiye, Campain Türkiye, Inc Türkiye, Atlas Tarih, İstanbulArt News, Psikeart, Notos, Egoistokur ve Ot gibi birçok dergi, gazete, internet sitesinde hikayeleri, yazıları yayınlandı.

İlk kitabı Karahindiba 2011 yılında yayınlandı. Kitapta yer alan aynı isimli öykü 2014 yılında Mask-Kara Tiyatrosu tarafından oyunlaştırılarak, sahneye taşındı. 2015 yılında Show TV’de yayınlanan Acil Servis isimli dizinin senaryosunu yazdı. Aynı yıl Aralık ayında İletişim Yayınları tarafından Kırlangıç Dönümü adlı romanı yayınlandı. 2020 yılında ise eski zamanların hikâye anlatıcılığı geleneğini farklı ve yepyeni bir anlatım diliyle yaşatan Fazlalıklar adlı kitabı yayınlandı.

2023 yılında iş yaşamında ve profesyonel iletişimde, hikayeleştirmenin önemini, bunun için kullanılabilecek teknikleri paylaştığı “İş Hayatında Hikayeleştirme: İletişimde Yeni Bir Perspektif” adlı kitabı yayınlandı. Aynı yıl iş dünyası, akademisyen ve sanatçılardan konuklar aldığı “İş Hayatında Hikayeleştirme” başlıklı bir podcast serisine ve yapay zeka ile hikaye anlatıcılığını birleştirdiği “Benim De Tanıdığım Ünlüler Var” podcast programına başladı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programlarında “Sunum ve Hitabet”, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilgi, İTÜ gibi birçok üniversitede “İş Hayatında Hikayeleştirme” başlığında seminerler ve dersler verdi.

2017 yılında İstanbul’da, 2020 yılında Londra’da StoryZone adında “Storytelling (Hikayeleştirme)” alanında eğitim ve danışmanlık hizmeti veren bir şirket kurdu. Halen kurumlara eğitimler vermeye, markalara danışmanlık yapmaya ve öğrenmeye, düşünmeye, yazmaya devam etmektedir.

Storyzone web sitesine gitmek için tıklayın.